14 lipca 2015

Nie powstaliśmy na taśmie produkcyjnej


Jak pomyślę sobie o taśmie produkcyjnej to widzę tysiące takich samych lalek, które szybko przesuwają się na tym całym mechanizmie. Wszystkie laleczki mają niebieskie oczka, blond włoski i różowe sukieneczki. Ale my przecież nie schodzimy z takiej taśmy, więc czemu staramy się być identyczni?

To jest właśnie przykład z tymi biedronkami. Mamy milion pięćset sto dziewięćset możliwości na bycie sobą, kimś różniącym się od innych. Ale nie! My wolimy być jak cała reszta ludzi. Boimy się wyróżnić, bo tu się krzywo popatrzą, tam zhejtują, a jeszcze gdzieś pomyślą sobie, że z nas jakieś dziwadła.

Jeśli niebieskie włosy sprawią, że będziesz czuć się dobrze we własnym ciele - przefarbuj się.

Jeśli studiowanie teologii da Ci szczęście - zapisz się na studiach na ten właśnie kierunek.

Jeśli badanie życia rosomaków jest Twoją pasją - zostań zoologiem i napisz o nich pracę naukową.

Jesteś świetnym człowiekiem i nie musisz zacierać z uporem maniaka swoich cech indywidualnych. Nie bój się wyróżniać, a może dasz komuś świetny przykład, że nie można się cykać przed byciem sobą.

4 komentarze:

 1. Dokładnie! Większość ludzi boi się być sobą, bo nie potrafi znieść tego, że inni zaczną go hejtować. Ale prawda jest taka, że Ci inni mają problem, a nie osoba, która nie chce ukrywać się pod maską. Ostatnie zdanie jest świetne i pełno w nim racji :)
  [klik]

  OdpowiedzUsuń
 2. wow, to zdjęcie idealnie pasuje do tematu :D

  pozdrawiam i zapraszam do siebie
  Mój blog - byAjina
  KONKURS FOTO klik

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja co prawda nie humanistka, a stuprocentowy matfiz, ale zgadzam sie calkowicie z tym, co piszesz :) W obecnych czasach ludzie skupiają sie glownie na swoim życiu internetowym, zamiast wyjsc do ludzi i zapominają, co to znaczy byc sobą. Boja sie roznic od innych, no bo przecież - co ludzie powiedzą...
  Pozdrawiam
  withcoffeeandbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ważne, aby być sobą i nikogo nie udawać :). Świetne zdjęcie. Pozdrawiam!


  + Bardzo proszę o kliknięcie w link rzeczy w najnowszym poście: lublins.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

*PROSZĘ O NIEZOSTAWIANIE LINKÓW DO SWOICH BLOGÓW. *KOMENTARZE TYPU ,,ŚWIETNY POST" PROSZĘ SOBIE DAROWAĆ
Jestem radosnym człowieczkiem, ale będę jeszcze bardziej szczęśliwa, jeśli zostawisz tu po sobie ślad. Chciałabym tworzyć blog razem z Tobą, więc zapraszam Cię do komentowania :)