29 września 2015

Uderz psa to może Ci ulży.


Ile razy słyszymy o tym, że ktoś skatował zwierzę. Podpalił, włożył do worka lub zagłodził. A czemu tak? Bo trzeba było wyładować złość? Bo pies za głośno szczekał i trzeba było go zdzielić? Bo kotek przeszkadzał w wyjeździe na wakacje, więc trzeba było wywieźć go do lasu?

Nigdy nie zrozumiem motywów ludzi, którzy znęcają się nad zwierzętami. Chociaż nie. W przypadku znęcania się nad zwierzętami trzeba chyba mówić o ludziach, którzy ludzkich odruchów nie mają... Przecież człowiek nie powinien świadomie czerpać radości z zadawania komukolwiek i czemukolwiek bólu. Nie pojmę tego kim trzeba być, żeby skrzywdzić w tak okrutny i najczęściej drastyczny sposób własne zwierzę.

Oczywiście najlepiej wyżyć się na zwierzęciu. Przecież ono nikomu o tym nie powie i sprawa pozamiatana. Warto wspomnieć o tym, że niektórzy uważają, że zwierzę jest ich własnością, a co za tym idzie mogą je traktować jak chcą. Jeśli im się podoba to mogą trzymać psa przez 10 lat 24 na dobę na łańcuchu. No i co z tego, że jest -10 stopni na mrozie, ale to ich pies i oni decydują...

5 komentarzy:

 1. Bardzo pouczający post:) Dobrze że poruszyłaś taki temat. Powinniśmy o tym mówić bo zwierzaki cierpią ;(
  Zapraszam do mnie http://alexandraolivetti.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy nie zrozumiem znęcania się nad zwierzętami. To jest okrucieństwo

  http://dailx.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Uważam, że ludzie, którzy krzywdzą zwierzęta powinni być na równi traktowani z ludźmi, którzy krzywdzą innych ludzi. W końcu to ten sam czyn, cierpi żywa istota.
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie.
  http://geekbsf.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że nie ma sensu próbować zrozumieć takie osoby - ich trzeba zamykać i to nie w więzieniach tylko w psychiatrykach, bo najwyraźniej mają coś z głową, skoro się tak zachowują... Pozdrawiam!
  indywidualnyobserwator.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Mój pies jest na łańcuchu przez 7 godzin dziennie.Muszę go przypiąć jak idę do szkoły.Później jest ze mną w domu.Myślę żeby poprosić tatę o kojec,będzie mu lepiej :)
  royal-girll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

*PROSZĘ O NIEZOSTAWIANIE LINKÓW DO SWOICH BLOGÓW. *KOMENTARZE TYPU ,,ŚWIETNY POST" PROSZĘ SOBIE DAROWAĆ
Jestem radosnym człowieczkiem, ale będę jeszcze bardziej szczęśliwa, jeśli zostawisz tu po sobie ślad. Chciałabym tworzyć blog razem z Tobą, więc zapraszam Cię do komentowania :)