9 września 2015

Nie chodzimy do Kościoła dla Księdza.


Tak się mówi - nie chodzimy do Kościoła dla Księdza. Zgadzam się z tym. Jest to 100% prawdy, bo chodzimy tam dla Boga. W takim razie pytanie brzmi - czy kapłan ma wpływ na to czy chodzimy do Kościoła?

Nie byłabym sobą, gdybym nie wprowadziła Cię do opisywanej przeze mnie sytuacji przykładem. :) Wyobraź sobie, że Twoja wiara jest krucha. Chcesz zbliżyć się do Boga, ale średnio wiesz jak to zrobić. Chciałbyś zaangażować się jakoś w życie parafii, ale nie wiesz jak. Masz mnóstwo pytań odnośnie wiary, ale nie wiesz kto mógłby Ci na nie odpowiedzieć. I teraz pytanie. Jakiego kapłana byś wolał. Takiego, który zrobi Ci łaskę z tego, że odpowie Ci na pytanie czy takiego, który pomoże Ci pogłębić Twoją wiarę?

Odpowiedź jest chyba prosta.

Nie ma co ukrywać. Księża są różni. Jedni potrafią przyciągnąć tłumy do Kościoła, a jeszcze inni odpychają wiernych...

Jestem przekonana, że szczególnie młodzi ludzie potrzebują życzliwych oraz otwartych Kapłanów. Takich, którzy pomogą im wzrastać w wierze. Sama po sobie wiem, że człowiek o słabej wierze potrzebuje Księdza, który mu pokaże jak dobry i kochany jest Pan Bóg.

Może to smutne, ale kiedy taki człowiek o słabej wierze trafi na nieodpowiedniego Księdza, być może na długo już do Kościoła chodził nie będzie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

*PROSZĘ O NIEZOSTAWIANIE LINKÓW DO SWOICH BLOGÓW. *KOMENTARZE TYPU ,,ŚWIETNY POST" PROSZĘ SOBIE DAROWAĆ
Jestem radosnym człowieczkiem, ale będę jeszcze bardziej szczęśliwa, jeśli zostawisz tu po sobie ślad. Chciałabym tworzyć blog razem z Tobą, więc zapraszam Cię do komentowania :)