3 listopada 2015

Kiedy nie warto dyskutować?


Można powiedzieć, że dyskusje w pewien sposób nas kształtują. Weryfikują one czy potrafimy bronić swoich racji i poglądów. Mogą być one dla nas sprawdzianem, czy umiemy się obronić i być wiernym swoim przekonaniom. Jednak czy zawsze warto wdawać się w dyskusje?

Wyodrębniam sobie takie dwie sytuacje, w których nigdy nie wchodzę w dyskusje. Po pierwsze nie wymieniam się poglądami z ludźmi, którym chodzi tylko o zdenerwowanie drugiej strony. No cóż poradzić, są tacy, którzy mają przeciwne zdanie w ważnej dla Ciebie sprawie tylko po to, żeby Cię wkurzyć. Chodzi mi tu o tzw. ,,podpuszczanie". Nie warto dyskutować z człowiekiem, który chce tę drugą stronę sprowokować do gniewu. Uważam, że wymieniać poglądy trzeba na odpowiednim poziomie.

Po drugie nigdy nie wchodzę w dyskusje w internecie. Wydaje mi się, że jak człowiek raz się odezwie to powoduje to tylko lawinę niepotrzebnych i często wulgarnych komentarzy. Czasem obserwuję podobne rzeczy na facebook'u. Niby mała wymiana zdań, a kończy się prawie groźbami. Tak szczerze to mam wtedy ochotę przynieść sobie popcorn i przez pół godziny czytać te durnowate spiny. Osobiście jakoś szkoda by mi było nerwów na kłócenie się z jakimś internetowym hejterem, który nie miałby odwagi rozmawiać w realu.

Są po prostu ludzie, z którymi dla świętego spokoju lepiej nie wchodzić w wymianę zdań...

5 komentarzy:

 1. Tak, jak mówią - milczenie jest złotem ale ludzie którzy praktycznie każdy mówi osobie że jest mądry powinni to pokazać i mieć szacunek do drugiego.
  Eh, niekiedy bym chciała żyć w latach 60 tam gdy wychodziło się z ludzmi i nie było czasu na komputer czy telefon...

  Pozdrawiam http://rebelownlife.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz oczywiście rację. Ja nie lubię się czasami udzielać, jak widzę, że nie warto. :) Obserwuję i liczę na to samo.

  http://patrvcia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny post!
  Cudowny blog!
  Może wspólna obserwacja?
  fashion--twins.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Podpinam się pod ten post rękami i nogami. Uważam, że dobrze kiedy mamy własne zdanie, ale też dużą zaletą jest kiedy wiemy, aby trzymać język za zębami. Niestety coraz więcej ludzi i w życiu i w interneci uważa że wszystko im wolno. Przykre.
  Fajnie piszesz :) będę tu częściej wpadać :)
  http://Inspirationforlife.byania.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Racja, w internecie nie warto wchodzić w dyskusje. Ja akurat lubię dyskutować, ale szybko się denerwuję... :)

  http://justdaaria.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

*PROSZĘ O NIEZOSTAWIANIE LINKÓW DO SWOICH BLOGÓW. *KOMENTARZE TYPU ,,ŚWIETNY POST" PROSZĘ SOBIE DAROWAĆ
Jestem radosnym człowieczkiem, ale będę jeszcze bardziej szczęśliwa, jeśli zostawisz tu po sobie ślad. Chciałabym tworzyć blog razem z Tobą, więc zapraszam Cię do komentowania :)